Górnik Konin - Elana Toruń , piątek - godz. 18:00

W piątek podczas 24 kolejki III grupy II Elana Toruń w meczu wyjazdowym zmierzy się z Górnikiem Konin.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami miało miejsce 17 września o godzinie 17:00 w Toruniu. Elanowcy bez większych problemów pokonali rywali 3:0. Bramki w meczu zdobywali: Łukasz Zagdański, Tomasz Bzdęga i Maciej Stefanowicz.

Mecz pomiędzy Górnikiem a Elaną pierwotnie miał odbyć się w sobotę o godzinie 16:00 jednak termin został zmieniony na piątek - godzinę 18:00.

Górnik Konin po 23 rozegranych meczach ligowych ma na swoim koncie 26 punktów i zajmuje 14 pozycję w ligowej tabeli. W tym roku zespół prowadzony przez Czesława Owczarka gra „w kratkę”. Na inaugurację rundy wiosennej „Górnicy” pewnie pokonali na własnym stadionie Leśnika 4:0, następnie była porażka 2:0 ze Świtem, wygrana z Pogonią Lębork 0:3, porażka z Chemikiem 1:3 i w ostatniej kolejce remis z Bałtykiem w Gdyni 2:2. Nasi najbliżsi rywale w tym sezonie na własnym boisku wygrali zaledwie 4 spotkania, 3 zremisowali i 4 razy przegrali. Zespół z Wielkopolski traci niewielką ilość bramek, bo 35, a więc nieco ponad jedna bramka na mecz. Najlepszym strzelcem drużyny z Konina jest Paweł Błaszczak który ma na swoim koncie 5 trafień.

Zespół Elany Toruń w ostatnich 4 meczach zgromadziła 4 punkty, 4 remisy dla drużyny która miała pewnie awansować do II ligi jest to swego rodzaju porażką. Po zmianie trenera Cyraka na Góraka w pierwszym meczu nowego szkoleniowca nie można było spodziewać się wielkiej zmiany w grze „Żółto-Niebieskich” bo w ciągu 48 godzin trener nie może zrobić zbyt wiele. Pierwszy mecz pod wodzą Roberta Góraka zakończył się remisem 2:2 z Leśnikiem Manowo. Tym samym Leśnikiem który przed meczem z Elaną miał na swoim koncie 6 punktów (dwie wygrane po 22 kolejkach). Elana zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów i do pierwszej Gwardii Koszalin Elanowcy tracą 10 punktów. W meczu z Leśnikiem na listę strzelców wpisał się Krystian Tomaszewski i Łukasz Zagdański który łącznie ma na swoim koncie już 17 bramek i zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji strzelców III ligi. Na 1 miejscu znajduje się Łukasz Stasiak z GKS-u Przodkowo z 19 bramkami.

W meczu z Górnikiem z powodu pauzy po czerwonych kartkach nie zobaczymy Bartosza Tetycha i Aleksandra Tomaszewskiego.

Górnik Konin – Elana Toruń, piątek – godz. 18:00, Konin, ul. Podwale 1